O nas

Dlaczego   ?

Co stoi w dzisiejszych czasach za możliwością doznania pełni szczęścia?  Co sprawia, że drabina do osiągnięcia samospełnienia ma coraz więcej szczebli?  Jak to się dzieje, że człowiek wchodzący w dorosłość pozbawiany jest szans na samorealizację zgodnie ze swoimi pragnieniami, ideałami i marzeniami? Gdzie leży wina? W osobowości, domu rodzinnym, środowisku, społeczności lokalnej, grupie rówieśniczej, zaburzeniach? Dlaczego dziecko bije, nastolatek kradnie, a absolwent uczelni wyższej musi pracować w sieci restauracji? Czy rodzimy się z przemocą w kodzie genetycznym? Czy współczesna młodzież jest zdemoralizowana? Czy faktycznie rynek pracy odczuwa przesyt związany z daną specjalizacją?

Dzisiejsze realia i pęd życia zmuszają do elastyczności, której nie podołałaby nawet baletnica z Teatru Bolszoj. Mając na uwadze ludzką naturę, uwarunkowania zjawiska społecznych i procesów psychologicznych  zwracamy się ku szeroko pojętym zaburzeniom funkcjonowania w codziennej rzeczywistości. Zdajemy sobie sprawę, że zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli doświadczają dyskomfortu związanego ze realiami, w których muszą funkcjonować.

 Dlatego wychodzimy na przeciw dzieląc się wiedzą, doświadczeniem i dobrym słowem.

Przyjmujemy  zasadę „Każdy inny, wszyscy ciekawi”  kładąc nacisk, by każdy doszedł do wartości, które są dla niego ważne, odnalazł spokój, zrozumiał co się wokół niego dzieje. Zdajemy sobie sprawę, że istnieją w życiu sytuacje generujące różnego rodzaju kryzysy, jednak przy odrobinie wysiłku i współpracy można znaleźć rozwiązanie dzięki któremu szczeble drabiny samorealizacji stają się lżejsze do pokonania.

Zapraszamy zatem do wspinaczki.

Zespół  Niedostosowani.pl